Ciasto kruche z rabarbarem i truskawkami • przepis • składniki • przygotowanie
Rabarbar i truskawki w kruchym cieście to pomysł na słodką chwilę zapomnienia. Wypróbuj koniecznie!
Czas przygotowania
120 min
Liczba porcji
Liczba porcji - 8
Poziom trudności
średni
Składniki
Instrukcje przygotowania
ZAGNIATAMY KRUCHE CIASTO
Dwa rodzaje mąki siekamy ze schłodzonym, pokrojonym w kostkę masłem, cukrem, cukrem waniliowym (zobacz, jak zrobić domowy cukier waniliowy) oraz solą. Dodajemy żółtka oraz 2-3 łyżki śmietany. Zagniatamy ciasto. Gotowe ciasto zawijamy w folię spożywczą i wstawiamy do lodówki na ok. 1 godzinę.
ROZWAŁKOWUJEMY CIASTO
Po wyjęciu ciasta z lodówki rozwałkowujemy je na okrągły placek o średnicy ok. 35 cm. Ciasto przekładamy na blachę wyłożoną papierem do pieczenia.
UKŁADAMY OWOCE
Pokrojony rabarbar mieszamy z pokrojonymi w ćwiartki truskawkami. Dodajemy cukier trzcinowy i dokładnie mieszamy. Przygotowane owoce wykładamy na środek ciasta. Brzegi ciasta zawijamy do środka, przykrywając część owoców. Krawędzie ciasta smarujemy białkiem i posypujemy cukrem trzcinowym. Ułożone na wierzchu owoce posypujemy posiekanymi migdałami.
PIECZEMY CIASTO
Pieczemy ok. 40‑45 minut w temperaturze ok. 190°C (termoobieg) lub 200°C (bez termoobiegu). Ciasto podajemy wystudzone.
Wartości odżywcze
Wartość energetyczna na całe danie
4900,8 kcal
Wartość energetyczna na 1 porcję
408,4 kcal
Tłuszcz
20,3 g
Węglowodany
51,6 g
Błonnik
8,2 g
Białko
8,2 g
Podobne przepisy
🍱 Z tej samej kuchni
Pieczony boczek z airfryera
Pieczony boczek z airfryera z wyjątkowo chrupiącą skórką i delikatnym wnętrzem. Pokrojony w plastry będzie świetnym dodatkiem na kanapki lub do obiadu.
Drożdżowy zawijaniec z migdałami
Łatwe w przygotowaniu, puszyste ciasto drożdżowe nadziane masą orzechową i posypane płatkami migdałów. Smakuje wybornie!
Tatar grzybowy z burratą
Wykwintne danie dla tych, którzy nie jedzą mięsa i nie tylko. Przygotuj ten pyszny tatar z bakłażana, brązowych pieczarek i boczniaków i ciesz się wyjątkowym smakiem.
⏱️ O podobnym czasie przygotowania
Calzone orkiszowe
Calzone, to nic innego, jak duży pieróg z ciasta drożdżowego – tutaj w wersji z mąki orkiszowej z nadzieniem grzybowym!
Ośmiornica z grilla z sosem cytrynowo-pietruszkowym
Daria Ładocha pokaże Ci, jak przyrządzić smaczną grillowaną ośmiornicę z sosem cytrynowo-pietruszkowym oraz sałatką z ogórka!
Gulasz z dzika z grzybami
Przyrządź doskonały obiad z dziczyzny – gulasz z dzika z grzybami według pomysłu Grzegorza Russaka!
🔥 O podobnym poziomie trudności
Smażone liczi w cieście z pieprznym majonezem
Owoce z majonezem? Tak! Spróbuj smażonych w cieście owoców liczi, a przekonasz się jak dobrze się ze sobą komponują.
Alpejskie ciasto z owocami lasu i bezą
Smaczne ciasto o fantazyjnym kształcie - zainspiruj się przepisem Pawła Małeckiego!
Manhattan Latte
Dla wszystkich fanów kawy – przepis prosto od baristy! Wypróbuj niesamowitą manhattan latte!